Od światowej klasy serów do restauracji odznaczonych gwiazdkami Michelina, od nagradzanych targowisk do niezobowiązujących kafejek. Wszystko to sprawia, że Ayrshire jest obowiązkowym celem podróży dla smakoszy poszukujących unikalnych smaków.

Zlokalizowane na przepięknym zachodnim wybrzeżu Szkocji, Ayrshire jest idealnym miejscem do produkcji żywności na najwyższym poziomie.Cudownie umiarkowany klimat i żyzne gleby pozwalają producentom z Ayrshire na tworzenie całej gamy wykwintnych produktów - od nagradzanych serów i lodów do warzyw, owoców morza, mięs i produktów mlecznych.

Więc co sprawia, że ten region jest tak wyjątkowy i urodzajny w pyszne, zdrowe produkty? Może to klimat, może ciężka praca a może kwestia pomysłowości naszych producentów. My lubimy myśleć, że to musi być to coś w Ayrshire ...

In Ayrshire we have five typical regional products:

Owoce morza

Ayrshire znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu Szkocji, gdzie, dzięki bogatym łowiskom, znajdziesz całą gamę przepysznych ryb i owoców morza.

Mięso

Od pokoleń farmerzy z Ayrshire hodują swoje zwierzęta na soczystych zielonych polach w zdrowym, morskim powietrzu. Sklepy rzeźnicze oraz farmy proponują najwyższej jakości mięsa: wieprzowinę, wołowinę, jagnięcinę i drób oraz wyroby mięsne, takie jak zapiekanki czy haggis przygotowane według oryginalnej receptury z regionu Ayrshire.

Ser

Artisan twórcy Producenci serów z Ayrshire pracują z zaangażowaniem i pasją popartą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.W połączeniu z przepysznym mlekiem krów i kóz z Ayrshire efekt jest oczywisty - sery z tego regionu rok rocznie wygrywają nagrody.

Warzywa

Cudowne, naturalnie żyzne, piaszczyste gleby Ayrshire są idealne do uprawy warzyw wysokiej jakości - od marchwi, buraków, porów i brokułów do słynnych ziemniaków znanych pod nazwą Ayrhire Tattie. Wszystkie warzywa z Ayrshire cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie.

Lody

Dzięki temu, że trawa w Ayrshire jest cały rok zielona i bujna, krowy z tego regionu dają cudowne kremowe mleko, uwielbiane przez producentów lodów.Przyciągani reputacją fantastycznych lodów z Ayrshire, ludzie z całego świata przyjeżdżają by spróbować ich wybornego smaku.

PRODUCENCI
Jeśli szukasz więcej informacji na temat producentów żywności z regionu Ayrshire lub informacji na temat gdzie warto zjeść, co robić i gdzie się zatrzymać w Ayrshire, zajrzyj na www.tasteayrshire.co.uk

Design: Marketing Studio
4030